середа, 24 липня 2013 р.

Подорожі Україною: Волинь (Остріг, Межирич) / Ukraine trip: Volyn' (Ostrig, Mezhyrich)

Привіт усім! Пригадуєте, я обіцяла вам красу показати? Не все так погано у нас на Волині. І чим далі їдемо на північ трасою Шепетівка-Рівне, тим більше серце радіє. )) Не все ще занедбали та розвалили.

Остріг. Старовинне місто. Ординація і вітчина багатих та впливових магнатів, найшанованішого та найбільшого волинського княжого роду Острозьких. Вони володіли Острогом з 14 по 17 ст. Були найбільшим оплотом православної віри (хоч і багато з їхніх нащадків стали не менш ревними католиками), друкарства, освіти та зробили чимало для оборони та розвитку цього краю.

Їхній замок височіє над урвищем на місці староруського укріплення, знищеного монголотатарами. 
Зараз музейний комплекс складають кілька споруд 

Вежа Мурована (у ній розмістився краєзнавчий музей. Туди ми не потрапили - Пн вихідний у музейників (((( )

Кругла баштаВелична споруда, нічого не скажеш.


Надвратна дзвінниця, пізнішої побудови - 1905р.
Богоявленський собор. На реставраціїХрам належить УПЦ МП, у храмі проходять служби.
Їдемо далі. І нас зустрічає величними банями стародавній Межирич. Сказати, що ми були вражені, нічого не сказати. Після розбомбленого та сплюндрованого Ізяслава, Межирич вразив своєю (яке б це слово...) відреставрованістю, чи що.

Межирич був оборонним замковим укріпленням з 14 ст.  Згодом князі Острозькі закладають тут 1454 року кам'яну Троїцьку церкву, яка збереглася до наших днів. Пізніше тут було засновано Свято-Троїцький чоловічий монастир.Дзвони на реставрації.

 Старі дзвони.Піч 17 ст з червоної цегли. Стоїть на території старого замку. Використовувалася для обігріву замкової сторожі. Єдиний зразок малих форм 17 ст. на Україні.
Вражає, скажу я вам. Височенна.
Неподалік залишки міських заславських воріт 16 ст. Знаходяться в земляних валах.
Складені з піщаника, з арочним проїздом, ключовими бійницями.
Збереглися частково, на один ярус.Уявляю, які скарби приховують ці пагорби. Спустившись до річки, ми поглянули на ворота з зовнішнього боку - у рельєфі місцевості ще вгадується колишня велич оборонних валів.


Дякую, що читаєте.
Далі буде...

8 коментарів:

 1. Оксанко, з тобою так цікаво мандрувати!

  ВідповістиВидалити
 2. Оксаночка как интересно ! Замки такие величественные -очень мне понравились ! Стены из камня моя слабость ,именно из природного .Крыша печи из дранки да? я у нас в старых постройках такие вижу.И тропинка сама загадочность-так и манит пройтись по ней ,увидеть куда же приведет. Знаешь наш дом под Минском ,продаем его сейчас -стилизован именно под замок:) Только никаких круглых башенок и бутафории нет ,башня есть <но выглядит как цитадель ,даже подавляет своей внешней суровостью когда стоишь рядом .

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Наталочко, дійсно цікаво! Усе б обдивилася. Дах на печі таки, певно, з дранки. Цікаво було б побачити ваш палац, Наталю.

   Видалити
 3. Оксана, как всегда с интересом читаю и рассматриваю твои фотографии!
  Удивительные люди тогда жили и создавали такие величественные сооружения!!!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Я теж про цих людей думаю, коли дивлюся на їх творіння. Велич духу, думки та любов до своєї справи.

   Видалити
 4. Острог... така ностальгія за цими Волинськими Афінами. Пощастило мені вчитися там, а заодно і місто полюбити... Луцька вежа (Музей книги), Замок князів Острозьких, Музей нумізматики... - є на що подивитися!
  Дякую за гарні спогади! ;)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Прошу, рада, що оживила Ваші студентські спогади. Я теж люблю це місто. Навчалася у Рівному. Волинь - моя любов. ))

   Видалити

Я завжди рада спілкуванню з Вами!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...